Ogłoszenia Parafialne

31.08.2014 - 22 Niedziela Zwykła

Jedną z najwyższych wartości jest wolność. Od samego początku swego istnienia człowiek pragnie być wolnym. Wszelkie zniewolenie, tak fizyczne jak i duchowe, zaprzecza wolności dziecka Bożego. Bóg dał człowiekowi wolność - możliwość wyboru między dobrem a złem. Może więc wybierać swą drogę życiową.

Przed swą męką i śmiercią Jezus rozmawia ze swoimi uczniami na temat wypełnienia woli Ojca. Chrystus mówi apostołom, którzy nie zgadzają się z tym, że On ma cierpieć i umrzeć na krzyżu. Chrystus wzywa ich aby Go naśladowali. Uczynią to jeśli pójdą za Nim i będą gotowi na cierpienie, ale pozostawia to osobistej woli każdego. Dlatego mówi: „Jeśli kto chce”.

1. W ciągu tygodnia, w liturgii wspominamy:

  • W poniedziałek - bł. Bronisławy
  • w środę - św. Grzegorza Wielkiego

2. W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym, zapraszamy na Mszę święte, w których upraszać będziemy Boże błogosławieństwo dla dzieci i młodzieży, na czas żmudnego zdobywania wiedzy. Poprzedzimy tę modlitwę skorzystaniem z sakramentu pojednania. Rodzicom przypominamy, że edukacja szkolna i religijna powinna być przedmiotem ich troski. Rodzina, bowiem jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie i spotykają się po raz pierwszy z Bogiem.

Zapraszamy dzieci i młodzież do spowiedzi świętej:

  • w środę - 3 września na godz. 16.00, przyjdą, dzieci klas III do VI szkoły podstawowej, o godz. 17.00 zostanie odprawiona dla nich Mszą św. rozpoczynająca rok katechetyczny.
  • W czwartek - 4 września na godz. 16.00 zapraszamy do spowiedzi św. młodzież gimnazjalną klasy od I do III. O godz. 17.00, dla nich Msza św. inaugurująca rok szkolny.
  • dzieci klas szkoły podstawowej od „0” do II włącznie przyjdą na Mszę św. inaugurującą rok katechetyczny w niedzielę, 07.09, na godz. 12.00. Dzieci klas I – szych rozpoczynające naukę w szkole, przynoszą ze sobą na tę Mszę św. tornistry.

3. W poniedziałek 01.09 na godz. 8.00 zapraszamy na Msze św. młodzież szkół ponadgimnazjalnych nr 1 przy ulicy Kcyńskiej i 2 przy ulicy Kościuszki. Podczas Mszy św. okazja do spowiedzi.

4. W piątek, 5 września - pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 14.45 do 16.30, w kaplicy Wieczystej Adoracji. Zapraszamy wszystkich Czcicieli Najśw. Sakramentu do udziału w adoracji. Adorację poprowadzi II Róża Matek.

5. 6 września, I Sobota miesiąca. Modlitwy za ojczyznę od godz. 12.00 do 13.00

6. W sobotę, 06.09, o godz. 18.30 Nowenna do Matki Boskiej Fatimskiej. Zapraszamy wszystkich Czcicieli Matki Bożej.

7. W sobotę dnia 6 września, w godzinach rannych, odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych w domach. Chorych prosimy zgłaszać w biurze parafialnym.

8. Składamy podziękowania p. Jackowi Górskiemu właścicielowi firmy „Drachpol” za ofiarowane do hospicjum torby sanitarne. Osobne podziękowania ślemy pod adresem nowożeńców pp. Joanny Sarnowskiej i Piotra Gramzy za ofiary, które z racji ich ślubu, goście na życzenie nowożeńców w miejsce kwiatów, złożyli na hospicjum. Młodożeńcom serdeczne „Bóg zapłać”.

9. Od 1 września, biblioteka parafialna czynna będzie w każdy wtorek i czwartek od godz. 10.30 do 15.00. Serdecznie zapraszamy do korzystanie z woluminów naszej biblioteki.

10. W przyszłą niedzielę tj. 7 września przed kościołem zbiórka do puszek przeznaczona będzie na cele charytatywne, a 14 września, składka w kościele na hospicjum.

 
Liturgia

 

Msze św.

Niedziela
7:00, 9:00, 10:30
12:00, 15:00, 19:00

Kobylec: 10:00

Dni powszednie
7:00, 19:00

 

 

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Statystyka
Odsłon : 69391