Ogłoszenia Parafialne

20.07. 2014 - 16 Niedziela Zwykła

„Dlaczego dobrzy i źli ludzie mają żyć razem i to aż do śmierci? Czy nie lepiej byłoby sprawiedliwie ich rozdzielić? Wtedy źli nie przeszkadzaliby dobrym, a na świecie żyłoby się lepiej”. Czyżby?

Tajemnica dobra i zła ukryta jest w ludzkich sercach. I jakże często człowiek zły się nawraca, a dobry wchodzi na drogę zła. Przypowieść o chwaście kontynuuje i wyjaśnia ten temat. Chrystus (Siewca) poucza nas, że sprawiedliwość nastanie podczas żniw, czyli przy końcu świata. Tymczasem synowie żyją obok siebie - dobrzy i źli. Bóg dopuszcza taką sytuację, ponieważ szanuje wolność człowieka. Jednakże trzeba się, liczyć ze złem i unikać go, ale też nie zbyt szybko wydawać opinie o złu wyrządzanym przez człowieka, można się pomylić.

1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

 

  • we wtorek - św. Marii Magdaleny
  • w środę - św. Brygidy - patronki Europy
  • w czwartek św. Kingi
  • w piątek - św. Jakuba Ap.

 

W tym dniu po Mszy św. wieczornej przed kościołem poświęcimy pojazdy mechaniczne. Właścicieli i prowadzących samochody, motocykle zapraszamy w tym dniu na Msze św. wieczorną, którą odprawimy w intencji prowadzących pojazdy mechaniczne.

  • w sobotę - św. Joachima i Anny - Rodziców NM Panny

2. W sierpniu łączymy się z pielgrzymującymi na Jasną Górę. Wspólnie z nimi przedstawiamy Matce Bożej wszystkie nasze sprawy: narodowe, rodzinne i osobiste. Zwyczajem lat ubiegłych w sierpniu, z soboty na niedziele, (02.08. na 03.08. br.) przybywa do naszej parafii piesza pielgrzymka Koszalińsko – Kołobrzeska, zdążająca na Jasną Górę. Pielgrzymka dotrze do naszej parafii około godz. 19.00. Uprzejmie prosimy już dzisiaj o nocleg dla pielgrzymów.

Równocześnie składamy podziękowania p. Dyrektorowi Berentowi za przyjęcie rowerowej pielgrzymki z Koszalina.

3. Stale przypominamy dzieciom i młodzieży, a nade wszystko rodzicom, że podczas wakacji, człowiek wierzący zobowiązany jest do uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. Tam na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy też, aby nasze zachowanie w czasie zwiedzania kościołów, było nacechowane należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Pamiętajmy też, że w naszej świątyni, w Kaplicy Wieczystej Adoracji czeka na nas Jezus. Przechodząc wstąp i poleć Chrystusowi swoje sprawy.

4. Przewodnik pielgrzymki „Grupy Fioletowej” Ks. Jacek Wichłacz zaprasza na ostateczne spotkanie przed rozpoczęciem pielgrzymowania. Spotkanie w Farze, w środę 23 lipca, o godz. 19.30 w Betanii. Pielgrzymka rusza 26 lipca, po Mszy św. odprawionej we Farze o godz. 7.30

5. W piątek, 26 lipca, o godz. 6.00, z przed naszego kościoła, wyjazd ministrantów, dzieci i młodzieży na wypoczynek, na Mazury. Wszyscy wyjeżdzający zbierają się o godz. 5.50.

6. W gablocie ogłoszeń przed kościołem wywieszono wzory obrazów św. Jana Pawła II, Miłosierdzia Bożego i Drogi krzyżowej zamówionych do naszej świątyni.

 

 
Liturgia

 

Msze św.

Niedziela
7:00, 9:00, 10:30
12:00, 15:00, 19:00

Kobylec: 10:00

Dni powszednie
7:00, 19:00

 

 

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Statystyka
Odsłon : 66564